16 днів проти насильста

Відповідно до Плану заходів з проведення Національної кампанії "Стоп насильству!", загальноосвітні заклади нашого міста щорічно приєднуються до Міжнародної правозахисної акції «16 днів проти насильства». Цього року згідно з Розпорядженням міського голови акція тривала з 25 листопада по 10 грудня. Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Основні завдання акції передбачали привернути увагу учасників навчально-виховного процесу до проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та підвищення рівня компетентності учнів, батьків, педагогів з правових питань , з питань

попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Навчальні заклади міста справилися з поставленими задачами і провели ряд просвітницько-профілактичних заходів. Акція «Я проти насильства! А ти?», зустрічі з працівниками правоохоронних органів «Знати права – убезпечити своє життя», «Мої права – мої обов’язки», «Знаємо свої права, виконуємо обов’язки». Актуальним був виступ на педагогічній раді «Кібер - булінг підлітків як новітній феномен інформаційної доби», засідання круглого столу на тему: «Взаємодія педагогічних працівників з батьками щодо захисту прав дітей».

Класні керівники разом з практичними психологами креативно провели виховні години: «Що ми розуміємо під насильством», «Я проти насильства, а ти?» , у ході яких учні моделювали свою поведінку у разі насильства та відпрацьовували навички впевненої поведінки.

Години психолога «Толерантність та її позитивне значення», «Відчуй довіру», «Доброта – одна з головних чеснот людини», «Чому потрібно поважати права людини», «Ваші права та обов’язки», «Безпечний інтернет» спонукали молодь до толерантності, доброти, людяності, формування навичок безпечної поведінки в соціальних мережах.

Для учнів початкової ланки цікавою формою роботи виявився конкурс малюнків: «Мій світ - світ без насильства», «Я і моя сім’я», «Щасливий світ очима дітей», «Дитинство – країна мрій», у ході якого діти проявляли творчість, креативність, виражали своє ставлення до насильства.

Тренінг для батьків «Попередження насильства, жорстокості в сім’ї та в дитячому колективі», батьківські збори: «Батьки – головні вихователі», «Щаслива родина – щаслива дитина», «Покарати чи помилувати», «Психологічні особливості підлітка або підлітковий кризис », «Скривджені діти або що таке зловживання щодо дітей» розширили психологічні знання з даної проблематики.

Для підвищення рівня обізнаності батьківської громадськості та школярів практичними психологами підготовлено ряд буклетів: «СТОП насильству!» , «Знаємо та реалізуємо свої права». Активно долучилися до фотовиставки «Коло дружньої родини» дошкільнята. Колажі сімейних світлин відобразили дружні теплі відносини у сім’ях.

У кожному навчальному закладі створені інформаційні куточки із переліком організацій, куди можна звернутися з приводу насильства в сім’ї, або коли в родині насильство пов’язане з уживанням батьками алкоголю, наркотиків, оформлені стенди «гарячої лінії» та телефони відповідних служб, до яких може звернутися людина, яка опинилась у складних життєвих обставинах .

У бібліотеках шкіл міста організовані виставки, присвячені проведенню Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»: «Світ без насильства».

Проведені заходи висвітлювалися на сайтах навчальних закладів, відділу освіти, психологічної служби.

/Files/images/IMG_20161007_124421.jpg

/Files/images/IMG_20161007_125036.jpg

/Files/images/IMGP1883.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 364