Методичне об'єднання психологів у ДНЗ №8 "Дзвіночок"
Відповідно до плану роботи відділу освіти 07.12.2016 на базі Роменського дошкільного навчального закладу (ясел-садка) №8 «Дзвіночок» (завідувач В.М.Слепко) відбулося методичне об’єднання практичних психологів. Відкрила засідання Величко Т.П. методист методкабінету, яка відмітила, що з кожним роком збільшується кількість дітей, які знаходяться у зоні ризику, тобто в таких умовах, що є небезпечними для життя дитини. Як правило, у цю зону потрапляють діти, які мають проблеми із здоров'ям, навчанням, виявляють асоціальні форми поведінки. У випадку, коли в сім'ї та ДНЗ не створені спеціальні корекційно-реабілітаційні умови, ці діти переходять до групи ризику. Саме відсутність цих умов і є тією межею, яку дитина може переткнути і опинитися в групі ризику. Діти групи ризику - це та категорія дітей, яка потребує допомоги. Вже саме поняття «ризик» означає необхідність допомоги та вірогідність дезадаптації дитини у випадку, якщо їй ця допомога не буде надана своєчасно.
Продовжуючи роботу практичні психологи Ірина Коваленко (ДНЗ №6), Світлана Прокопенко (ДНЗ №8), Олена Плахтій (ДНЗ №4) виділили 5 основних проблемних груп дітей, які знаходяться у зоні ризику та під дією небажаних факторів можуть перейти до групи ризику, 4 підгрупи дітей групи ризику, визначили алгоритм роботи практичного психолога з даною категорією дітей. З досвіду роботи фахівці презентували корекційно-розвиваючі програми та опрацювали банк діагностичних матеріалів. Вони відмітили, що основою корекційної роботи є розвиток у дитини адекватного позитивного бачення своїх можливостей, віра в особистісне зростання, задоволення базових потреб у любові та самоповазі.
Практичний психолог ДНЗ №8 Прокопенко С.О. продемонструвала присутнім фрагменти вправ для дошкільнят та тренінгове заняття для педагогів «Щастя –творити добро».
Працюючи у групах спеціалісти складали індивідуальні картки та програми розвитку для дітей різних нозологій. Підводячи підсумки практичні психологи відмітили високий рівень підготовки закладу, креативність спеціалістів.
За результатами методичного об’єднання спеціалісти отримали інформаційний матеріали для практичного використання в роботі.